Using a Variable Using a variable
November 8th, 2019
A travel agency charges $64 for each bus ticket and 82$ for each train ticket. How much does it cost to buy 3 bus tickets and 4 train tickets? Using a variable to solve unknown number
Get Math homework help today
CLICK HERE TO PLACE AN ORDER