Cost per Quart Assignment | Assignment Help Services
November 7th, 2019
He supermarket displays the unit price for the 12-ounce jar in terms of cost per ounce, but displays the unit price for the 18-ounce jar in terms of cost per quart. Assuming 32 ounces in a quart, what are the unit prices, to the nearest cent, given by the supermarket?
Get Math homework help today
CLICK HERE TO PLACE AN ORDER