Cost of Round trip travel Assignment | Assignment Help Services
October 9th, 2019
Mrs. Pine took tennis lessons. She traveled 15 miles one way at an average cost of $0.45 per mile. Her racket cost $84, balls cost 15.50, shoes cost $47.00, her sweatsuit was $32, and her shorts were on sale for $22. She paid 5% sales tax on her equipment and $25.00 per lesson for 10 lessons. Including the cost of round trip travel, what did this cost? Get Math homework help today